Hoppa till sidans innehåll

Djursholm - Kina 5-3

18 JAN 2017 08:15
Oväntat besök resulterade i en spontanmatch.
  • Uppdaterad: 18 JAN 2017 09:57

När vi i lag Joelsson tränade igår morse var det kinesiska juniorlandslaget också där och tränade. Det slutade med en spontan träningsmatch och eftersom vi bara var tre lånade vi in deras reserv som etta i vårt lag. Den matchen vann vi med 5-3. Vi som spelade var Jonas Ödman  (skipper och fyra), Daniel Sellberg (trea) och Thomas Joelsson (tvåa).

Lag Joelsson och Kinas juniorlandslag

Skribent: Kristina Burestad
Epost: This is a mailto link

FÖLJ OSS PÅ FACEBOOK 

 

 Aktuellt:

 

 

Material till hemsidan
mailar du till vår webmaster

 

Postadress:
Djursholms CK - Curling
Kristina Burestad, Tallåsvägen 164
18651 Vallentuna

Kontakt:
Tel: 0705659272
E-post: kristina_burestad@ho...

Se all info